+1 630-519-1219
Call Us Mon- Sat 8:30 am - 6:00 pminfo@hollywoodtraders.com
Mirka Tools 24h/7$ 410 Original price was: $ 410.$ 277Current price is: $ 277.
Technical attributes
| Air Consumption | 800 l/min |
| Belt Length | 18 inch |
| Belt Width | 0.5 inch |
| Max Speed | 20000 rpm |
| Noise Level | 85.7 dB |
| Power Input | 522 W |
| Sound power level (LWA) | 96.7 dB(A) |
| Vibration emission uncertainty K * | 0.59 m/s² |
| Vibration Level | 1.04 m/s² |
| Weight | 2.03 lb. |
| Work Pressure | 6.2 bar |
Application
$ 370 Original price was: $ 370.$ 250Current price is: $ 250.
Copyright © 2026 Mirka Tools.

Reviews
There are no reviews yet.