+1 630-519-1219
Call Us Mon- Sat 8:30 am - 6:00 pminfo@hollywoodtraders.com
Mirka Tools 24h/7$ 531 Original price was: $ 531.$ 359Current price is: $ 359.
Technical attributes
| Battery Voltage | max 12V VDC |
| Dust System | Non vacuum |
| Max Speed | 8000 rpm |
| Min Speed | 4000 rpm |
| Noise Level | 61.0 dB |
| Orbit | 5 mm |
| Orbit Type | Random orbital |
| Pad Diameter | 1.25 inch |
| Pad Included | 8294596311, 8294598311 |
| Size of Collet | 6 mm |
| Vibration Level | 1.9 m/s² |
| Weight | 1.23 undefined |
Application
$ 966 Original price was: $ 966.$ 653Current price is: $ 653.
$ 646 Original price was: $ 646.$ 436Current price is: $ 436.
Copyright © 2026 Mirka Tools.

Reviews
There are no reviews yet.