+1 630-519-1219
Call Us Mon- Sat 8:30 am - 6:00 pminfo@hollywoodtraders.com
Mirka Tools 24h/7$ 1,711 Original price was: $ 1,711.$ 1,156Current price is: $ 1,156.
Technical attributes
| Dust System | Central vacuum ready |
| IP Classification | |
| Max Speed | 8000 rpm |
| Min Speed | 4000 rpm |
| Noise Level | 73.0 dB |
| Orbit | 5 mm |
| Orbit Type | Random orbital |
| Pad Diameter | 9 inch |
| Pad Included | MIW9514312 |
| Plug Type | US |
| Power Input | 250 W |
| Vibration Level | 2.5 m/s² |
| Voltage Supply | 100-120 VAC |
| Weight | 7.05 undefined |
Application
$ 1,828 Original price was: $ 1,828.$ 1,235Current price is: $ 1,235.
$ 41 Original price was: $ 41.$ 29Current price is: $ 29.
Copyright © 2026 Mirka Tools.

Reviews
There are no reviews yet.