+1 630-519-1219
Call Us Mon- Sat 8:30 am - 6:00 pminfo@hollywoodtraders.com
Mirka Tools 24h/7$ 38 Original price was: $ 38.$ 29Current price is: $ 29.
Technical attributes
| Dust System | Self generated vacuum |
| Max Speed | 10000 rpm |
| Noise Level | 80.0 dB |
| Orbit | 3 mm |
| Orbit Type | Orbital |
| Pad Included | 8295340111 |
| Pad Length | 4 inch |
| Pad width | 3 inch |
| Vibration Level | 2.02 m/s² |
| Weight | 1.59 lb. |
| Work Pressure | 6.2 bar |
Application
$ 18 Original price was: $ 18.$ 14Current price is: $ 14.
$ 45 Original price was: $ 45.$ 33Current price is: $ 33.
Copyright © 2026 Mirka Tools.

Reviews
There are no reviews yet.