+1 630-519-1219
Call Us Mon- Sat 8:30 am - 6:00 pminfo@hollywoodtraders.com
Mirka Tools 24h/7$ 457 Original price was: $ 457.$ 309Current price is: $ 309.
Technical attributes
| Dust System | Self generated vacuum |
| Max Speed | 10000 rpm |
| Noise Level | 85.0 dB |
| Orbit | 3 mm |
| Orbit Type | Orbital |
| Pad Included | 8295380111 |
| Pad Length | 8 inch |
| Pad width | 3 inch |
| Vibration Level | 2.8 m/s² |
| Weight | 2.14 lb. |
| Work Pressure | 6.2 bar |
Application
$ 452 Original price was: $ 452.$ 306Current price is: $ 306.
$ 9 Original price was: $ 9.$ 8Current price is: $ 8.
Copyright © 2026 Mirka Tools.

Reviews
There are no reviews yet.