+1 630-519-1219
Call Us Mon- Sat 8:30 am - 6:00 pminfo@hollywoodtraders.com
Mirka Tools 24h/7$ 367 Original price was: $ 367.$ 248Current price is: $ 248.
Technical attributes
| Dust System | Central vacuum ready |
| Max Speed | 12000 rpm |
| Noise Level | 74.0 dB |
| Orbit | 5 mm |
| Orbit Type | Random orbital |
| Pad Diameter | 5 inch |
| Pad Included | 8292502011 |
| Vibration Level | 2.4 m/s² |
| Weight | 1.96 lb. |
| Work Pressure | 6.2 bar |
Application
$ 351 Original price was: $ 351.$ 237Current price is: $ 237.
$ 351 Original price was: $ 351.$ 237Current price is: $ 237.
Copyright © 2026 Mirka Tools.

Reviews
There are no reviews yet.