+1 630-519-1219
Call Us Mon- Sat 8:30 am - 6:00 pminfo@hollywoodtraders.com
Mirka Tools 24h/7$ 367 Original price was: $ 367.$ 248Current price is: $ 248.
The Mirka® PROS 680CV (Central Vacuum) Pneumatic Random Orbital Sander is ideal for finishing operations that require a larger, 8mm sanding orbit for aggressive sanding. The PROS has optimized ergonomics that makes it comfortable to grip and user-friendly for longer operating periods. In addition, the Mirka® PROS features a new, quick-connect fitting for the dust extraction hose and a unique shroud system with a brake seal that allows minimal internal air leakage for improved dust extraction, even at low suction power.
Technical attributes
| Dust System | Central vacuum ready |
| Max Speed | 12000 rpm |
| Noise Level | 76.0 dB |
| Orbit | 8 mm |
| Orbit Type | Random orbital |
| Pad Diameter | 6 inch |
| Pad Included | 8292605011 |
| Vibration Level | 3.4 m/s² |
| Weight | 2.09 lb. |
| Work Pressure | 6.2 bar |
Application
$ 458 Original price was: $ 458.$ 310Current price is: $ 310.
$ 351 Original price was: $ 351.$ 237Current price is: $ 237.
Copyright © 2026 Mirka Tools.

Reviews
There are no reviews yet.